Субота
27.04.2024
01:41
Форма входу
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 11
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Любомирка НВК "школа-ліцей"
Головна » Статті » Мої статті

Громадсько активна школа: наші кроки до дій

В умовах стрімких змін, переходу до високотехнічного, інформаційного суспільства перед кожним навчальним закладом стоїть завдання: побудова школи  з новою філософією управління, оновленою системою цінностей і пріоритетів.

Саме громадсько активна школа (ГАШ) є однією з таких шкіл, здатних об’єднати активних, творчих людей, які орієнтуються на ідеали громадянського суспільства, на демократизацію освіти, на перетворення школи у просвітницький і культурний центр громади.

І маленька сільська школа, і величезна школа мегаполіса можуть знайти свій власний варіант роз­витку за моделлю ГАШ. Така модель громадсько активної школи склалася і у нашому Новолюбомирському НВК «школа-ліцей».

Нещодавно кабінет управління закладами середньої освіти Рівненського ОІППО на базі нашого навчального закладу провів засідання обласної творчої групи керівників спеціалізованих навчальних закладів із теми «Проектування громадсько активної школи як інноваційної системи управління навчальним закладом» (керівник – завідувач кабінету Люшин Микола Олександрович). Участь у роботі творчої групи взяли начальник відділу освіти Рівненської районної державної адміністрації Марчук Алла Всеволодівна, завідувач районного методичного кабінету Капустіна Наталія Дмитрівна.

Колектив навчального закладу  на чолі з директором Гапончуком Вадимом Васильовичем поділився досвідом створення моделі ГАШ. На засіданні було розглянуто специфіку державно-громадського управління загальною середньою освітою, теоретичне підґрунтя організації та розбудови громадсько активної школи як осередку розвитку громади.

Орієнтиром на трансформацію класичної школи в ГАШ для членів творчої групи стало представлення педагогами прес-релізів освітніх проектів. Насамперед, проектна діяльність була підпорядкована вирішенню проблем демократизації управління навчальним закладом (керівники Ю.Поліщук, Н.Бурачинська), організації волонтерської допомоги (І.Тимчук, Н.Каплун), налагодженню партнерства між школою та громадою(Г.Тупальська, І.Буткевич, ). Опануванню базової моделі ГАШ сприяла також участь у практикумі з моделювання взаємозв’язків суб’єктів управління за допомогою пазлів, який провела заступник директора Інна Поліщук.

Відзначено, що висвітлені на засіданні творчої групи надбання  Новолюбомирського НВК «школа-ліцей» щодо застосування адаптивної системи управління, міжнародних стандартів якості діяльності ГАШ є перспективними для подальшого підвищення ефективності освітнього процесу, поєднання теорії та практики шкільного менеджменту, впровадження філософії та проектно-програмної основи створення і розвитку ГАШ у Рівненській області.

 

Заступник директора з навчально-методичної роботи

Ю.Поліщук

Категорія: Мої статті | Додав: Royt (06.06.2013)
Переглядів: 604 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: